Mniejsze rachunki za prąd i ciepło;
Fotowoltaika i pompa ciepła to obecnie dwa najlepiej ze sobą współpracujące systemy wytwarzające darmową energię. Połączenie tych dwóch odnawialnych źródeł w jedną instalację skutecznie redukują koszty rachunków za prąd.
Z uwagi na swoją zasadę działania, urządzenie pobiera znacznie mniej energii niż jakikolwiek inny aparat grzewczy.
Inwestycja w pompę ciepła kwalifikuje podatnika do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możemy zapomnieć o rachunkach za ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej. Podwyżki cen przestaną być dla nas zmartwieniem.
Czyste ciepło bez kosztów, bez trudu, bez ograniczeń.
Praca pompy cieplnej nie przynosi szkód przyrodzie. Duża część ciepła powstaje naturalnie, poprzez przechwycenie go z otoczenia.
Panele fotowoltaiczne wytwarzają darmowy i ekologiczny prąd. Pompa ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w ziemi w powietrzu lub wodzie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w domu, przygotowywania ciepłej wody użytkowej jak również do wentylacji. Aby mogła działać wymaga zasilania energią elektryczną. Połączenie tych dwóch urządzeń jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego budżetu.
Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła jest bardzo korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla naszych finansów, ale i dla środowiska (wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej z OZE nie wiążę się z emisją szkodliwych substancji). Dodatkowym plusem jest to, że wyprodukowana przez panele PV energia elektryczna może zostać wykorzystana do zasilania stacji ładowania samochodu elektrycznego. Daje to możliwość praktycznie darmowego i bezemisyjnego przemieszczania się.
Mniejsze rachunki za prąd i ciepło;
Prosty montaż i wygodna obsługa systemu,
Brak problemów z podłączeniem do sieci gazowniczej i
związanych z tym kosztów
Z GreenMAX formalności Cię nie dotyczą!
Kwota odliczenia w ramach ulgi to maksymalnie
53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych
W przypadku inwestycji dokonanej przez małżonków, kwota ta zostanie ona podwojona i
wyniesie aż
106 000 złotych.
Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jest to ekologiczne źródło ciepła, pozyskujące nawet 75% energii ze środowiska naturalnego. Tym samym, pompa ciepła nie tylko pozwala nam na ogrzewanie domu, ale także przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska.
Pompa ciepła to jedno z najtańszych eksploatacyjnie źródeł ciepła, bo 70% energii pochodzi z powietrza, a tylko 30% to energia elektryczna elektryczną. A dodatkowe wykorzystanie prądu z instalacji fotowoltaicznej sprawia, że ogrzewanie będzie bardziej ekologiczne. Ogrzewanie nowego, docieplonego domu 130 m², z mieszanymi odbiornikami ciepła (podłogówka + grzejniki niskotemperaturowe) w Polsce kosztuje średnio 2 000 zł rocznie.
Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.