Zbiorniki buforowe są niezbędnym elementem systemów grzewczych z pompą ciepła, a także niezwykle oszczędnym rozwiązaniem przy współpracy z kotłem elektrycznym. Aby ich użytkowanie było satysfakcjonujące i trwało wiele lat, powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, przy zastosowaniu najlepszych technologii produkcji.
Nietylko spalasz mniejszą ilość opału, ale także wykorzystujesz ogrzaną wodę przez znacznie dłuższy czas.
Zbiorniki buforowe ograniczają częstotliwość uruchamiania się pompy ciepła, kotła C.O - oszczędzając energię
Zgromadzona woda w wymienniku CWU może służyć ogrzewaniu lub wykorzystaniu użytkowym.
Zbudowane są wysokie jakości materiałów antykorozyjnych, pokrytych farbą emaliowaną, służą na wielelat
Rozwiązanie to polecane jest osobom, które chcą mieć do dyspozycji optymalną ilość wody przez cały czas. Zbiorniki wykorzystujące zarówno technologię wężownicą, jak i tą płaszczową dostępne są na rynku jako zasobniki ciepła. W instalacjach grzewczo-hydraulicznych oba urządzenia spełniają dokładnie tę samą rolą, czyli podgrzewają wodą, a następnie składują ją, by domownicy mogli się cieszyć wygodnym dostępem CWU.
Podstawowym kryterium wyboru bufora jest jego pojemność. Do domu jednorodzinnego o powierzchni około 150 m2 zwykle wystarcza bufor ciepła 1000l, 1500l lub 2000l. Pojemność należy dopasować do zapotrzebowania budynku na ciepło oraz do pieca. Wybór pojemności bufora najlepiej powierzyć specjaliście. Producenci urządzeń grzewczych udostępniają na swoich stronach kalkulatory służące do doboru parametrów bufora do rodzaju ogrzewania, mocy kotła i zapotrzebowania budynku.
Jeśli bufor ma pełnić funkcję wyłącznie elementu stabilizującego, wystarczy tak wybrać jego pojemność, by na każde 1kW mocy pompy przypadało 30l. Jeżeli natomiast zbiornik ma także akumulować ciepło na każdy 1kW potrzebnych jest nawet 40l.
Zbiorniki buforowe do C.O. działają na zasadzie akumulowania ciepła, które może być potem pobierane w ilości i czasie dostosowanym do potrzeb domowników. W tzw. buforze magazynuje się ciepła woda podgrzana przez piec, a dopiero stamtąd rusza ona dalej – do grzejników. W ten sposób możliwe jest ekonomiczne i funkcjonalne sterowanie ogrzewaniem w domu.
Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.