Zbiorniki
buforowe

centralnego ogrzewania

Oszczędzaj ilość spalanego opału, wykorzystuj odzyskane ciepło do ogrzewania i magazynowania ciepłej wody, którą przeznaczysz na ekologiczne i ekonomiczne ogrzanie domu.
Zamów kontakt

Własne i sprawdzone
ekipy monterskie

Kompleksowa obsługa
posprzedażowa

Profesjonalny dział
wniosków i dofinansowań

Audyt i dobór
zawsze 0 zł

Event

Co daje montaż zbiornika buforowego?

Zbiorniki buforowe są niezbędnym elementem systemów grzewczych z pompą ciepła, a także niezwykle oszczędnym rozwiązaniem przy współpracy z kotłem elektrycznym. Aby ich użytkowanie było satysfakcjonujące i trwało wiele lat, powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, przy zastosowaniu najlepszych technologii produkcji.

ico-pompy-ciepla

Realna oszczędność

Nietylko spalasz mniejszą ilość opału, ale także wykorzystujesz ogrzaną wodę przez znacznie dłuższy czas.

ico-pompy-ciepla

Dłuższa żywotność

Zbiorniki buforowe ograniczają częstotliwość uruchamiania się pompy ciepła, kotła C.O - oszczędzając energię

ico-pompy-ciepla

Wszechstronność

Zgromadzona woda w wymienniku CWU może służyć ogrzewaniu lub wykorzystaniu użytkowym.

ico-pompy-ciepla

Niezawodność na lata

Zbudowane są wysokie jakości materiałów antykorozyjnych, pokrytych farbą emaliowaną, służą na wielelat

Zasobnik ciepła - wygoda połączona z funkcjonalnością

Rozwiązanie to polecane jest osobom, które chcą mieć do dyspozycji optymalną ilość wody przez cały czas. Zbiorniki wykorzystujące zarówno technologię wężownicą, jak i tą płaszczową dostępne są na rynku jako zasobniki ciepła. W instalacjach grzewczo-hydraulicznych oba urządzenia spełniają dokładnie tę samą rolą, czyli podgrzewają wodą, a następnie składują ją, by domownicy mogli się cieszyć wygodnym dostępem CWU.

Jaki bufor ciepła wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru bufora jest jego pojemność. Do domu jednorodzinnego o powierzchni około 150 m2 zwykle wystarcza bufor ciepła 1000l, 1500l lub 2000l. Pojemność należy dopasować do zapotrzebowania budynku na ciepło oraz do pieca. Wybór pojemności bufora najlepiej powierzyć specjaliście. Producenci urządzeń grzewczych udostępniają na swoich stronach kalkulatory służące do doboru parametrów bufora do rodzaju ogrzewania, mocy kotła i zapotrzebowania budynku.

Jeśli bufor ma pełnić funkcję wyłącznie elementu stabilizującego, wystarczy tak wybrać jego pojemność, by na każde 1kW mocy pompy przypadało 30l. Jeżeli natomiast zbiornik ma także akumulować ciepło na każdy 1kW potrzebnych jest nawet 40l.

Proste magazynowanie źródła ciepła w domu

Zbiorniki buforowe do C.O. działają na zasadzie akumulowania ciepła, które może być potem pobierane w ilości i czasie dostosowanym do potrzeb domowników. W tzw. buforze magazynuje się ciepła woda podgrzana przez piec, a dopiero stamtąd rusza ona dalej – do grzejników. W ten sposób możliwe jest ekonomiczne i funkcjonalne sterowanie ogrzewaniem w domu.Zamów bezpłatną wycenę

Masz pytania,
potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Lub zadzowń do nas:
(22) 602 27 57Masz problem z urządzeniem?
Zgłoś serwis urządzenia
obraz

GreenMAX GreenMAX (22)6022757 biuro@greenmax.pl