Ekologiczne
piece stałopalne
dla Twojego domu

Piece na biomasę pozwalają Ci w znacznym stopniu ograniczyć emisję CO2 do atmosfery, dzięki zastosowanej technologii działania urządzeń.
Zamów kontakt

Własne i sprawdzone
ekipy monterskie

Kompleksowa obsługa
posprzedażowa

Profesjonalny dział
wniosków i dofinansowań

Audyt i dobór
zawsze 0 zł

Komfortowe i przyjazne ogrzewanie Twojego domu

Oszczędność

Kotły zasilane pelletem to doskonała alternatywa nie tylko z uwagi na środowisko, ale także domowy budżet, gdyż koszt ogrzewania budynku może być w tym przypadku nawet do 30% niższy w porównaniu do tradycyjnych paliw

Automatyka

Większość kotłów posiada zasobnik paliwa, w którym mieści się zapas pelletu nawet na kilka dni. Dodatkowo kotły na pellet wyposażone są w automatyczny system czyszczenia kotła

Bezobsługowość

Instalacje te są praktycznie bezobsługowe, a niski stopień przetworzenia surowców oraz specyfika pelletu sprawiają, że zarówno podczas spalania, jak i produkcji, ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla jest bardzo niska - równa lub niższa od ilości potrzebnej roślinie podczas jej wzrostu.

Bezawaryjność na lata

Piece na pellet to urządzenia bardzo wydaje i mogą pracować dziesiątki lat, musimy zapewnić im tylko odpowiednie paliwo i odpowiednio serwisować.

zasada działania pomp ciepła

Korzyści z posiadania pieca
na biomasę:

ico-pompy-ciepla

Komfort
użytkowania

Bezobsługowy system grzewczy, nie wymaga stałego nakładu pracy.

ico-pompy-ciepla

Oszczędność
na ogrzewaniu

Niskie koszty eksploatacji dzięki dostosowaniu zużycia pelletu.

ico-pompy-ciepla

Stale rosnące
ceny paliw

Wykorzystując energię naturalną, nie martwisz się wzrostem cen paliw kopalnianych.

ico-pompy-ciepla

Kompaktowość
z instalacją

Urządzenie o nowoczesnym wyglądzie, kompaktowych rozmiarach z możliwością rozbudowy o dodatkowe pozdespoły.

ico-pompy-ciepla

Twoja wygoda i
oszczędność czasu

Dzięki kotłowi na pellet utrzymasz kotłownię w czystości i ogólnym porządku.

Najczęściej zadawane pytania

Proponowane przez nas kotły zgazowujące drewno doskonale współpracują zarówno ze starszymi typami grzejników, jak i z najnowszymi modelami, nie ma zatem konieczności wymiany grzejników, jeśli są one sprawne.

Piec zgazowujący drewno to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zmniejszyć ilość zanieczyszczeń produkowanych przez ich aktualne nieefektywne źródło ciepła, jednocześnie zachowując najwyższą sprawność oraz niezawodność nawet w budynkach ze średnią lub słabą izolacją cieplną. Drewno jest ogólnodostępnym paliwem o stabilnej cenie.

Kocioł zgazowujący drewno „produkuje” gaz drzewny, który następnie jest w nim spalany. Wykorzystywane jest zjawisko pirolizy, tzn. spalane są gazy wydobywające się trakcie obróbki termicznej drewna.

Kocioł zgazowujący to najbardziej wydajny kocioł na drewno. Zgazowanie drewna zachodzi wewnątrz górnej komory kotła, następnie gaz drzewny przedostaje się przez warstwę żaru i w efekcie trafia do dyszy palnikowej gdzie mieszany jest z powietrzem. Mieszanina zapala się już w dyszy a dopala w ceramicznej komorze umieszczonej w dolnej części kotła (popielniku). Zgazowanie drewna odbywa się w jednej przestrzeni, a cały proces zgazowania zachodzi w pięciu strefach w zależności od temperatury.

Oferowane przez nas piece posiadają 5 klasę efektywności energetycznej oraz są zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EcoDesign, dzięki czemu klasyfikują się na pełne dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” – nawet do 90% inwestycji. Dodatkowo od poniesionych kosztów inwestycji można odliczyć Ulgę Termomodernizacyjną.

Masz pytania,
potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Lub zadzowń do nas:
(22) 602 27 57Masz problem z urządzeniem?
Zgłoś serwis urządzenia
obraz

GreenMAX GreenMAX (22)6022757 biuro@greenmax.pl