Instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, które są dedykowane dla gospodarstw o różnych rozmiarach, a także różnym zapotrzebowaniu energetycznym. W zależności od mocy elektrowni słonecznej, różnią się ilością modułów fotowoltaicznych oraz mocą falownika.
W słoneczne dni oddajesz w depozyt swoje nadwyżki energii, a gdy zajdzie taka potrzeba – odbierasz je z powrotem. Tak działa tzw. system opustów.
Nie musisz się martwić nadchodzącymi podwyżkami prądu, podatkami nakładanymi na odbiorców energii, ani comiesięcznymi rachunkami.
Wykorzystując energię naturalną, nie martwisz się wzrostem cen paliw kopalnianych. Twoja energia pochodzi ze słońca, i jest w pełni darmowa.
Gdyby rozłożyć koszt inwestycji na okres kilku lat, miesięczna suma wydatków okaże się niższa niż dotychczasowe opłaty na rachunkach za energię.
Nie przyczyniasz się do degradacji środowiska. Panele fotowoltaiczne nie emitują gazów cieplarnianych, ani nie drenują Ziemi z surowców naturalnych.
Z GreenMAX formalności Cię nie dotyczą!
Zyskaj nawet do 9 000 zł dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu.
Zyskaj dodatkowe 3000 zł z programu "Mój prąd"
Efektywne korzystanie z energii słonecznej wymaga starannego doboru typu instalacji oraz jej wydajności. Niewłaściwe dopasowanie liczby paneli czy falownika sprawią, że fotowoltaika dla domu nie będzie w pełni wykorzystana albo wyprodukuje za mało prądu, który trzeba będzie dokupić od krajowych dystrybutorów. Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego jest uzależniony od elementów instalacji, dlatego montaż nadprogramowych paneli oznacza zbędny wydatek.
W efekcie jest możliwe precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów konstrukcji i ustalenie kosztów jej montażu na optymalnym poziomie.
Fotowoltaika jest procesem przetwarzania energii pochodzącej z promieni słonecznych w energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Fotowoltaika jest inwestycją na długie lata. Przy dobrze dobranej wielkości i mocy instalacja zwraca się w rachunkach za prąd w około 5-7 lat, a dodatkowo pozwala uniezależnić się od wahań cen u komercyjnych dostawców prądu. Jeżeli dołożymy do tego zwrot z programów dotacyjnych, inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. Kluczowym elementem w opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest odpowiedni dobór mocy oraz zastosowanych podzespołów.
Największą zaletą fotowoltaiki jest jej przyjazny wpływ na środowisko naturalne. Panele słoneczne wykonane są najczęściej z krzemu, który nie zagraża naturze. Co więcej, przydomowe elektrownie fotowoltaiczne nie emitują hałasu, nie wytwarzają substancji szkodliwych i redukują emisje CO2. Inwestycja w fotowoltaikę to krok do zrównoważonego życia dla Ciebie i przyszłych pokoleń.
Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.