Nowoczesne
instalacje

fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne dla domu o zróżnicowanej mocy, które są dedykowane dla gospodarstw o różnych rozmiarach, a także różnym zapotrzebowaniu energetycznym. W zależności od mocy elektrowni słonecznej, różnią się ilością modułów fotowoltaicznych oraz mocą falownika.
Zamów kontakt

Własne i sprawdzone
ekipy monterskie

Kompleksowa obsługa
posprzedażowa

Profesjonalny dział
wniosków i dofinansowań

Audyt i dobór
zawsze 0 zł

zasada działania pomp ciepła
Energia ze słońca produkowana cały rok!

Net-billing - nowy sposób rozliczania fotowoltaiki

Jest to model rozliczeń prosumentów obowiązujący prosumentów, którzy założyli fotowoltaikę do 31 marca 2022 roku, w którym: za każdą 1 kWh oddaną do sieci można odebrać 0,8 kWh (instalacja o mocy do 10 kW), za każdą 1 kWh oddaną do sieci można odebrać 0,7 kWh (instalacja większa niż 10 kW). Fotowoltaika produkuje prąd przez cały rok!

Zamów kontakt

Korzyści z posiadania instalacji
fotowoltaicznej:

ico-pompy-ciepla

Bezgotówkowe
rozliczenia energii

W słoneczne dni oddajesz w depozyt swoje nadwyżki energii, a gdy zajdzie taka potrzeba – odbierasz je z powrotem. Tak działa tzw. system opustów.

ico-pompy-ciepla

Niezależność
finansowa

Nie musisz się martwić nadchodzącymi podwyżkami prądu, podatkami nakładanymi na odbiorców energii, ani comiesięcznymi rachunkami.

ico-pompy-ciepla

Stale rosnące
ceny paliw

Wykorzystując energię naturalną, nie martwisz się wzrostem cen paliw kopalnianych. Twoja energia pochodzi ze słońca, i jest w pełni darmowa.

ico-pompy-ciepla

Bezpieczny zwrot inwestycji

Gdyby rozłożyć koszt inwestycji na okres kilku lat, miesięczna suma wydatków okaże się niższa niż dotychczasowe opłaty na rachunkach za energię.

ico-pompy-ciepla

Troska o
środowisko

Nie przyczyniasz się do degradacji środowiska. Panele fotowoltaiczne nie emitują gazów cieplarnianych, ani nie drenują Ziemi z surowców naturalnych.

Najczęściej zadawane pytania

System opustów opiera się na bezgotówkowym rozliczeniu nadwyżek energii elektrycznej wprowadzonej do sieci. Rozliczenie zależne jest od mocy instalacji i odbywa się w proporcji:
  • 1:0,8 w przypadku mikroinstalacji prosumenta nie większej niż 10 kWp,
  • 1:0,7 w przypadku mikroinstalacji prosumenta większej niż 10 kWp.
Net-billing to rozliczanie wartościowe energii elektrycznej, którą prosument wprowadza i pobiera z sieci:
  • nadwyżki energii są sprzedawane, ich wartość zasila depozyt prosumencki,
  • w przypadku poboru energii z sieci, następuje jej „zakup” z dostępnych na koncie środków
  • na koncie prosumenta jest gromadzona kwota wynikająca z rozliczenia oddanej do sieci energii oraz energii z sieci odebranej, może być ona rozliczana przez 12 miesięcy od dnia przypisania jej jako depozyt.

Do dofinansowania kwalifikują się instalacje o mocy od 2 kW do 10 kW, służące na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Inwestycja nie może być rozbudową już istniejącej instalacji. Urządzenia muszą być instalowane jako nowe, wyprodukowane w ciągu 24 miesięcy przed montażem. Instalacja powinna być wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej (posiadasz licznik dwukierunkowy).

Termin przeprowadzenia pełnej oceny wniosku aż do wypłaty dofinansowania uzależniony jest od liczby wniosków, które wpłyną do NFOŚiGW w ramach naboru. Przewidywany termin na rozpatrzenie wniosku to 90 dni liczonych od dnia jego prawidłowego złożenia w GWD. Termin ten ma charakter instrukcyjny i dotyczy jedynie wniosków prawidłowo złożonych nie wymagających uzupełnienia.

Masz pytania,
potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Lub zadzowń do nas:
(22) 602 27 57Masz problem z urządzeniem?
Zgłoś serwis urządzenia
obraz

GreenMAX GreenMAX (22)6022757 biuro@greenmax.pl