Farmy fotowoltaiczne

dla właścicieli gruntów i deweloperów
Wydzierżaw nieużywany grunt lub zainwestuj w farmę fotowoltaiczną, wspieraj ekologiczne metody pozyskiwania prądu i ciesz się dochodem z energii słonecznej przez lata.
Zamów kontakt

Własne i sprawdzone
ekipy monterskie

Kompleksowa obsługa
posprzedażowa

Profesjonalny dział
wniosków i dofinansowań

Audyt i dobór
zawsze 0 zł

Dlaczego warto wydzierżawić grunt pod budowę farmy fotowoltaicznej?

ico-pompy-ciepla

Ciszę i spokój

Instalacje są bezgłośne i bezobsługowe, nie emitują hałasu w formie szumów czy pisków.

ico-pompy-ciepla

Bezpieczeństwo

Podpisując umowę dzierżawy zbywasz się wszelkich formanlności związanych z budową.

ico-pompy-ciepla

Pewny zysk

Umowy podpisywane na 29 lat, chroną Twój grunt przed wywłaszczeniem, generując stały zysk.

ico-pompy-ciepla

Stały dochód

Rokrocznie twoje konto zasilane jest kwotą często przewyższającą wartość zysku z plonów.

Najczęściej zadawane pytania

Interpretacja prawa nie jest tutaj jednolita. Od gruntu trzeba płacić podatek od nieruchomości. Jednak co wchodzi w skład "budynku", od którego wartości zależy opodatkowanie? Większość organów podatkowych uznaje, że należy tu uwzględnić wartość przewodów, fundamentów i infrastruktury towarzyszącej, natomiast nie trzeba uwzględniać wartości modułów fotowoltaicznych.

Pod farmę fotowoltaiczną o mocy 1MW trzeba przeznaczyć obszar o powierzchni ok. 2 ha, ale opłaca się budować też mniejsze farmy.

Inwestorzy oceniają farmy fotowoltaiczne poprzez to, na jakie potencjalne zyski mogą liczyć. Zwracają też uwagę na opłacalność w określonej perspektywie czasowej, np. kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Czy farma fotowoltaiczna się opłaca? Co do zasady dobrze zaprojektowana i zlokalizowana farma powinna przynieść nie tylko zwrot z wielomilionowej inwestycji, ale przede wszystkim kolejne miliony złotych czystego zarobku. To jednak zależy od cen ustalanych przy okazji aukcji OZE, kosztów energii, a także wydajności samego systemu. Dobrą praktyką jest dokładnie przemyślany dobór paneli oraz innych elementów potężnej instalacji – dzięki temu moduły są w stanie służyć z dużą sprawnością przez wiele lat, przyspieszając zwrot z tak dużej inwestycji.

Masz pytania,
potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Lub zadzowń do nas:
(22) 602 27 57Masz problem z urządzeniem?
Zgłoś serwis urządzenia
obraz

GreenMAX GreenMAX (22)6022757 biuro@greenmax.pl