GreenMAX GreenMAX (22)4875527 kontakt@greenmax.pl
GreenMAX pompy ciepła
loader
  • ul. Warszawska 164, 05-082 Latchorzew
  • Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00

Poznaj szczegóły oferty

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić z GreenMAX

Imię i Nazwisko:
Adres e-mail:
Numer telefonu:


Dbamy o Twoje dane osobowe. Administratorem Państwa danych osobowych będzie MAXSS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego produktów MAXSS Sp. z o.o. oraz odpowiedzi na Państwa pytania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności. Wysłanie zapytania skutkuje akceptają powyższej wiadomości.Nie czekaj!

Zaplanuj rozmowę z konsultantem. Pozostaw nam swój numer telefonu, i wybierz termin rozmowy, a my oddzownimy do Ciebie

Nurtuje Cię jakieś pytanie?
Bądź chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?

Zadzwoń już TERAZ lub pozostaw swój numer telefonu - ODDZWONIMY

NOWOCZESNE I WYDAJNE POMPY CIEPŁA

Fachowa sprzedaż montaż doradztwo!

Skorzystaj z dofinansowania Czyste Powietrze i odbierz do 35 tyś złEnergia odnawialna w trosce o Twoj dom

Sprawdź dlaczego!
phone-call

Zadzwoń do nas:

(+48) 22 487 55 27
clock

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
office-block

Spotkajmy się w biurze:

ul. Warszawska 164, 05-082 Latchorzew

KORZYŚCI Z POSIADANIA POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła jest alternatywą dla popularnego ogrzewania gazowego, elektrycznego oraz olejowego. Przy bardzo niskich kosztach eksploatacji pompa dostarcza proporcjonalnie dużo ciepła (na 1 kWh zużytej energii elektrycznej dostarczanych jest 4 kWh ciepła). Atrakcyjna cena jest zasadniczym elementem decydującym o wyborze tego sposobu ogrzewania.

Wykorzystywanie pomp ciepła jest jedną z form dbania o środowisko, a także inwestycją w odnawialne źródła energii. Wraz z rosnącym zainteresowaniem pompami ciepła zmniejszają się ponoszone koszty. Pompy ciepła doskonale sprawdzą się tam, gdzie znajdują się przyłącza energetyczne, a nie ma przyłącza do sieci gazowej.

Funkcja chłodzenia (klimatyzator)

Pompa ciepła utrzymuje komfortową temperaturę w okresie letnim.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Doskonale dopasowana i wydajnie sterowana instalacja grzewcza zapewni pełny komfort.

Dofinansowanie "Czyste Powietrze"

Skorzystaj z dofinansowania do pomp ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Gwarancja i skuteczność

Dzięki zamontowaniu Pompy Ciepła przez Naszą ekipę otrzymasz nawet do 15 lat gwarancji. Jakość w cenie!
Nowoczesne pompy ciepła

Ekologiczne rozwiazanie w trosce o Twoj dom!

Mechanizm działania pompy ciepła polega na pozyskaniu z otoczenia wokół budynku energii cieplnej w postaci powietrza, gruntu czy wody, a następnie przekazaniu jej do instalacji centralnego ogrzewania.

Taki sposób pozyskiwania energii elektrycznej pozwala przy niewielkim nakładzie kosztów wyprodukować czystą energię, która zasili sprężarkę. Pozyskaną energię można wykorzystać do ogrzewania wody, budynków, ale również będzie świetnym rozwiązaniem podczas schładzania pomieszczeń w gorące dni.

Pompa ciepła powietrze-woda

pobiera energię z powietrza na zewnątrz za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystuje ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u. - ciepła woda użytkowa.

Pompa ciepła gruntowa

źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Taka pompa ciepla jest bardzo wydajna i może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości.

Współpraca z GreenMAX to Twój zysk wpisany w ochronę środowiska, a dzięki czemu dodatkowo zyskujesz

13 500 zł

Dofinansowanie "Czyste Powietrze"

17%

Wartość ulgi termomodernizacyjnej

Nasze pompy ciepła mogą zagwarantować Ci do 13 500 zł dofinansowania z programu "Czyste Powietrze". Dodatkowo możesz otrzymać 17% Ulgi termomodernizacyjnej!
TANI I KOMFORTOWY SPOSÓB OGRZEWANIA TWOJEGO DOMU

Komfort na który Cię stać!

Pompa ciepła zapewnia KOMFORT stałej temperatury w całym domu. Nie wymaga męczącej obsługi – dorzucania opału, czyszczenia czy wynoszenia popiołu. Nie generuje brudu a zaoszczędzone miejsce w kotłowni można wykorzystać w dowolny sposób. Pompa działa zupełnie bezobsługowo, dostosowując swoją pracę do warunków atmosferycznych na zewnątrz budynku. Dodatkowo w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, pompa ciepła działa bezkosztowo.

Ekologia i zdrowie

Pompa ciepła nie generuje trującego SMOGu oraz szkodliwych spalin w budynku. Urządzenie nie generuje żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Zapewnia zdrowe, czyste powietrze dla użytkowników domu oraz sąsiedztwa. W Polsce na SMOG umiera ponad 100 tyś. osób rocznie – pora to zmienić! Pompa ciepła to urządzenie przyszłości. Gwarantuje zdrowszą przyszłość dla Ciebie i Twojej rodziny. Urządzenie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną tworzy DOM BEZ RACHUNKÓW - PRZYJAZNY ŚRODOWISKU.


Zobacz nas w Internecie!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe.

Jak sprawić, by ogrzewanie domu było niemal bezkosztowe?

Budynki ogrzewane pompami ciepła nie wytwarzają toksycznych dla zdrowia oraz środowiska spalin, a jednocześnie doskonale współgrają z fotowoltaiką. Pompy ciepła wykorzystują znacznie więcej energii elektrycznej niżeli np. kotły na paliwo stałe.

Idealnym rozwiązaniem jest dopełnienie układu instalacją PV, której zadaniem jest doprowadzenie potrzebnej energii. Panele fotowoltaiczne znajdujące się na gruncie bądź dachu produkują oraz doprowadzają wytworzoną energię wprost do zasilenia sprężarki, która miesci się w pompach ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Pompie ciepła by mogła działać, konieczne jest dostarczenie energii mechanicznej do obsługi sprężarki. Stąd też praca pompy w dalszym ciągu uzależniona jest od prądu.

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej, pozwala nam zniwelować koszty związane z zapewnieniem dostępności wymaganego prąd pompie ciepła, takiego, by ta mogła w pełni działać poprawnie ...

Optymalizacja kosztów

... działania te ograniczają nasze wydatki związane z konieczności korzystania z przyłącza sieci energentycznej i wnoszenia opłat za zużyty prąd.

Wygoda i bezpieczeństwo

... dzięki temu, nie musimy martwić się nagromadzeniem odpowiednich surowców energetycznych, celem utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku.

Dbałość o środowisko

... odzysk energii ze zużytego powietrza w znacznym stopniu ogranicza straty energetyczne budynku i system ten na dobre wypiera wentylację grawitacyjną

Efektywność działań

... dzięki pochłanianiu energii z gruntu lub powietrza pompa ciepła może nawet kilkukrotnie zwiększyć efektywność wykorzystanej energii elektrycznej

Najtańsze źródło ogrzewania

10

lat doświadczeń
na rynku

28k

realizacji
projektów

25k

stałych
klientów

92

ekipy
monterskie

Jak działa pompa ciepła?


Parownik za pomocą wentylatora odbiera ciepło przepływającego powietrza, dzięki czemu podnosi nieznacznie temperaturę czynnika roboczego krążącego wewnątrz pompy ciepła. Dzieki temu czynnik zmiena stan skupienia z ciekłego na gazowy.

Sprężarka pompy ciepła zwiększa ciśnienie czynnika roboczego i jego temperaturę. Czynnik jest gotowy do oddania energii.

Czynnik roboczy o podwyższonej temperaturze trafia do skraplacza, gdzie oddaje swoją energię wodzie, podgrzewając ją.

Po oddaniu energii, czynnik roboczy ochładza się i następuje jego skroplenie. Następuje jego rozprężenie. Czynnik trafia z powrotem do parownika.
Ile kosztuje fotowoltaika z pompą ciepła?

Całościowe zapotrzebowanie energetyczne budynku wpływa bezpośrednio na koszt instalacji. Obliczyć ilość zużywanego prądu w gospodarstwie można poprzez przeanalizowanie rocznych rachunków za energię elektryczną. Dzięki dogłębnej analizie możliwe jest zaplanowanie części instalacji fotowoltaicznej odpowiadającej za zużycie prądu. Typowe gospodarstwo domowe potrzebuje mocy w zakresie 2-3 kW.

Wyliczeń należy dokonać uwzględniając moc instalacji wypracowującej energię zasilającą pompę ciepła. Głównym parametrem podczas tych obliczeń jest zapotrzebowanie energetyczne na 1 m^2. Rozbieżności wynikające z samego budynku mogą być znaczące - np. nowoczesny, energooszczędny budynek zużywać będzie ok. 50 kWh/(m2·rok), natomiast te nieocieplone wybudowane jeszcze w latach 80 ubiegłego wieku mogą skonsumować nawet 200 kWh/(m2·rok). Priorytetem w przypadku tych drugich powinno być zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego minimum do poziomu standardowo ocieplonego budynku, czyli do około 90 kWh/(m2·rok). Wykonanie pełnego audytu energetycznego pozwoli uzyskać szczegółowe i dokładne dane dotyczące zużycia ciepła. Wykonanie takiego pomiaru umożliwi przy okazji usunięcie mostków termicznych oraz wpłynie pozytywnie na komfort cieplny budynku.

Szacunkowe roczne zużycie energii obliczamy mnożąc powierzchnię domu oraz zapotrzebowanie energetyczne domu na metr kwadratowy. Przykład: 150 m2 x 90 kWh/(m2·rok) skutkuje rocznym zużyciem energii na poziomie 13 500 kWh. Z typowej instalacji fotowoltaicznej możemy uzyskać około 1000kWh z 1kWp mocy rocznie, jednak nie oznacza to, konieczności inwestycji w tak dużą farmę fotowoltaiczną. Pompa ciepła posiada określony wskaźnik COP i SCOP, oznacza to, że fotowoltaika musi dostarczyć jedynie około ¼ tej energii reszta zostanie pobrana z powietrza i/lub gruntu.

Dokładne obliczenie zostają wykonane przez firmę zajmującą się dostarczaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznej i systemu grzewczego. Koszt podanego przykładu zawiera się pomiędzy 60 a 80 tysięcy złotych w zależności od dokładnej konfiguracji systemów. Należy jednak pamiętać, że podana cena jest ceną wyjściową, na którą możemy wpłynąć znacząco ją obniżając poprzez dofinansowania np. z programu Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Należy też pamiętać, że zarówno rachunki za prąd, podgrzewanie wody użytkowej oraz ogrzewanie domu znikają, więc miesięczne koszty nie wzrastają. Dobranie odpowiedniej mocy pompy ciepła jest kluczowe. Niezwykle powszechnym błędem jest przeszacowanie wielkości pompy z myślą o bardzo zimnych porach. W trakcie wybierania urządzenia należy zwrócić uwagę na modulację mocy, np. w zakresie 3-9 kW. Poprzez możliwość regulacji mocy pompy możemy sprawić, że w cieplejsze dni pracuje ona nieprzerwanie i z mniejszą mocą, co pozytywnie wpływa na rachunki za prąd.

Popularność fotowoltaniki znacznie wzrosła w przeciągu ostatnich lat, zwłaszcza w 2020 roku. Ogólnopolskie programy takie jak “Mój Prąd”, pozwalający na ubieganie się o dofinansowanie do 5 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną oraz program ”Czyste Powietrze” odegrały istotną rolę. Świadomość ekologiczna oraz chęć oddychania czystym i świeżym powietrzem to kolejne argumenty przemawiający za wyborem energii odnawialnych.

Posiadanie prywatnej elektrowni słonecznej mobilizuje do zastosowania bardziej ekologicznych rozwiązań m.in. rezygnacji z dotychczasowych paliw kopalnych. Idealnym połączeniem możemy nazwać fotowoltaikę z pompami ciepła.