Piec zgazowujący drewno
w Twoim domu

Kotły do zgazowywania drewna charakteryzują się specjalnym paleniskiem, które jest po obu stronach wyłożone kształtkami ceramicznymi, wyposażone w dolnej części w otwory doprowadzającymi ogrzane powietrze pierwotne.

obraz obraz
Dlaczego warto wybrać piec zgazowujący drewno?
Tani i komfortowy
sposób
ogrzewania Twojego domu.

Wygoda codzienności

Piece na drewno to naturalny wybór dla osób, które przede wszystkim chcą ogrzać swój dom jak najniższym kosztem. Na szczęście obecna podaż na rynku jest tak duża, że ​​bez problemu można znaleźć rozwiązanie, które gwarantuje niskie koszty obsługi i wygodę.

Zbiornik Buforowy

Przy zastosowaniu zbiornika buforowego, możesz zapomnieć o dokładaniu drewna do pieca nawet do 4 dniu. Zbiornik buforowy zapewnia akumulacje ciepłej wody, dzięki czemu piec działa na niskich temperaturach oszczędzając znaczą ilość paliwa (drewna). Dodatkowo proces odwrotnego spalania sprawia, że piec dużo szybciej osiąga oczeki waną temperaturę.

Zbiornik Buforowy

Przy zastosowaniu zbiornika buforowego, możesz zapomnieć o dokładaniu drewna do pieca nawet do 4 dniu. Zbiornik buforowy zapewnia akumulacje ciepłej wody, dzięki czemu piec działa na niskich temperaturach oszczędzając znaczą ilość paliwa (drewna). Dodatkowo proces odwrotnego spalania sprawia, że piec dużo szybciej osiąga oczeki waną temperaturę.

Znane Ci rozwiazania

Nie musisz zmieniać opału, rozwiazanie prezentowane przez piece zgazowujące drewno, powodują wyższą temperaturę spalania, tym samym emitują mniej CO2 do atmosfery. Zastosowana ceramiczna komora spalania powoduje, że kocioł potrzebuje mniejszej ilości drewna do ogrzania domu

Chcesz zapomnieć o wizytach w kotłowni? Zamontuj większy zbiornik buforowy.

Dowiedz się więcej

Korzyści z posiadania pieca
zgazowującego
drewno:

ico-pompy-ciepla

Komfort
użytkowania

Bezobsługowy system grzewczy, nie wymaga stałego nakładu pracy.

ico-pompy-ciepla

Oszczędność
na ogrzewaniu

Niskie koszty eksploatacji dzięki dostosowaniu zużycia pelletu.

ico-pompy-ciepla

Stale rosnące
ceny paliw

Wykorzystując energię naturalną, nie martwisz się wzrostem cen paliw kopalnianych.

ico-pompy-ciepla

Kompaktowość
z instalacją

Urządzenie o nowoczesnym wyglądzie i kompaktowych rozmiarach.

ico-pompy-ciepla

Twoja wygoda i
oszczędność czasu

Dzięki kotłowi na pellet utrzymasz kotłownię w czystości i ogólnym porządku.

obraz
Twój zysk wpisany w ochronę środowiska

Skorzystaj z dotacji "Czyste Powietrze"

Z GreenMAX formalności Cię nie dotyczą!

Dofinansowanie do 32 000 zł

Zyskaj nawet do 32 000 zł dofinansowania na zakup pieca zgazowującego drewno dla swojego domu.

Dodatkowe 17%

Dodatkowo otrzymasz zwrot 17% Ulgi termomodernizacyjnej rozliczanej w PIT

Skuteczne rozwiązania GreenMAX

Jak działa piec
zgazowujący drewno?

Kotły do zgazowywania drewna charakteryzują się specjalnym paleniskiem, które jest po obu stronach wyłożone kształtkami ceramicznymi, wyposażone w dolnej części w otwory doprowadzającymi ogrzane powietrze pierwotne, w dyszę gazyfikującą z otworami doprowadzającymi powietrze wtórne i w dolną komorę z ceramiczną przestrzenią kulistą.

Powietrze pierwotne i wtórne podgrzewane jest do wysokiej temperatury, a wytworzone ciepło kierowane jest do obiegu. Zastosowana technologia znacznie zmniejsza utratę ciepła z systemu. Dodatkowo wyposażyliśmy nasze kotły w ceramiczną komorę spalania. Dzięki temu kocioł potrzebuje mniejszej ilości drewna do ogrzania domu.

obraz obraz

Wysoka temperatura spalania
zmiejsza ilość produkowanego CO2.

Najczęściej zadawane pytania:
Jak działa piec zgazowujący drewno?

Kocioł zgazowujący drewno „produkuje” gaz drzewny, który następnie jest w nim spalany. Wykorzystywane jest zjawisko pirolizy, tzn. spalane są gazy wydobywające się trakcie obróbki termicznej drewna.

Kocioł zgazowujący to najbardziej wydajny kocioł na drewno. Zgazowanie drewna zachodzi wewnątrz górnej komory kotła, następnie gaz drzewny przedostaje się przez warstwę żaru i w efekcie trafia do dyszy palnikowej gdzie mieszany jest z powietrzem. Mieszanina zapala się już w dyszy a dopala w ceramicznej komorze umieszczonej w dolnej części kotła (popielniku). Zgazowanie drewna odbywa się w jednej przestrzeni, a cały proces zgazowania zachodzi w pięciu strefach w zależności od temperatury.

Dla kogo przeznaczony jest piec zgazowujący drewno?
Jakie korzyści płyną z użytkowania kotła na drewno?
Czy zakup kotła wiąże się z wymianą grzejników?
Czy piec na pellet klasyfikuje się na dofinansowanie?

Masz pytania,
potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz co spełni Twoje oczekiwania, jaki model urządzenia wybrać? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy Cię z naszym doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Lub zadzowń do nas:
(22) 487 55 27
obraz
GreenMAX GreenMAX (22)4875527 biuro@greenmax.pl